Kamieńsk. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Tylko u Nas! Wywiad z Filipem Mettlerem! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Tylko u Nas! Wywiad z Filipem Mettlerem!
Data dodania: 2014-08-04 07:42:38

Podbił serca publiczności swoim wykonaniem piosenki Adele "Hometown". Kuba Wojewódzki kazał zapisać wszystkim jego nazwisko. Kiedy wychodzi na scenie czuje się jak ryba w wodzie. O kim mowa? O Filipie Mettlerze, finaliście programu X-factor! O przygodzie w programie, jego singlu oraz jego muzycznym guru rozmawiała z wokalistą Agata Jeziorska!Agata Jeziorska.:Filip Mettler. Na scenie przebojowy, charyzmatyczny, silnie stąpający po ziemi. Jaki jest ten ''prawdziwy'' Filip?Filip Mettler:Myślę, że dokładnie taki sam. Nigdy nie próbowałem udawać kogoś, kim nie jestem. Może pomijając fakt, że na scenie jestem dużo bardziej spontaniczny, mniej poukładany niż w życiu, ale scena rządzi się swoimi prawami... :)

A.J.:Twój występ w X-Factorze był przepustką do muzycznego świata. Co dał ci udział w programie talent- show?F.M.:To jedno, z najczęściej zadawanych pytań? X Factor dał mi więcej niż od niego oczekiwałem. Wielu ludzi wypowiada się o programach typu Talent Show źle. Ja nigdy nie pozwolę sobie na choćby jedno złe zdanie wypowiedziane w kierunku mojego programu, bo po pierwsze obraziłbym ludzi, którzy przy nim pracowali, a po drugie bym skłamał! Program dał mi bardzo wiele możliwości, szans... Spełnił moje marzenia. Może brzmi to znajomo lub pusto, ale taka jest prawda. Dzięki X Factor pracuję w zawodzie muzyka. Mimo zdobytego dyplomu "skrzypka", nie widziałem przed sobą szansy, aby wykonywać ten zawód. Teraz to robię i daje mi to ogromna radość! To i przyjaciele których zyskałem podczas programu to największe wartości, które ofiarował mi X Factor.A.J.: Kuba Wojewódzki po twoim występie kazał zapisać fanom twoje nazwisko. Zachwyciłeś go swoją oryginalnością i wrażliwością muzyczną. Jesteś z tego dumny?F.M.:Słowa Kuby sprawiły mi wtedy ogromną radość, ale jednocześnie bardzo mnie zestresowały, ponieważ postawiły mi w ten sposób wysoko poprzeczkę. Nie byłem pewien, czy dam radę wypadać w oczach Kuby tak dobrze przez cały czas. Byłem i jestem, dumny i szczęśliwy, że tak o mnie powiedział. Jednak będę jeszcze bardziej jeśli powtórzy te słowa za 10 czy 20 lat.

. :)

A.J.: Instagram, Facebook- to dla ciebie sposób na lepszy kontakt z fanami, a może zaproszenie do swojego prywatnego świata?

F.M.:Hmmm.. Myślę, że to przede wszystkim sposób na lepszy kontakt z fanami. Sam decyduję o tym, co widzą moi odbiorcy. Dzielę się z ludźmi wszystkim tym, co uważam za stosowne. Ale uwielbiam też ten kontakt, bo dzięki niemu mogę lepiej poznać oczekiwania fanów, to w jakim repertuarze chcieliby mnie usłyszeć, jak również zapraszać ich na moje koncerty i spotkania z nimi :)

A.J.: W swoim singlu ''Twoje życie'' śpiewasz: To jest twoje życie. To dla ciebie jest ten świat. I tylko taki będzie. Jak mu sam na imię dasz". Jaki jest idealny świat Filipa Mettlera?

F.M.:Mój idealny świat to taki, w którym wszyscy się szanują (i to nie są górnolotne zdania na potrzeby wywiadu). Chciałbym, aby każdy czuł się wolny i szczęśliwy... Dziś widać niestety zbyt wiele negatywnych emocji skierowanych szczególnie do ludzi, którzy spełniają swoje marzenia lub są po prostu szczęśliwi... Czekam na zmiany :)

A.J.: Kilka edycji X-Factora za nami. Kto, twoim zdaniem, najlepiej poprowadził swoją karierę muzyczną?

F.M.:Na to pytanie mam kilka odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jakie cele miał każdy z uczestników programu. Oczywiście medialnie najlepiej wypadają Dawid Podsiadło, czy Ewelina Lisowska. Marzę o tym, aby moja kariera potoczyła się tak, jak ich :) Są wspaniałymi ludźmi, więc im się należało!A.J.:Na scenie występujesz z Mają Hyży, Agatą Dziarmagowską, które również zasłynęły w tym samym programie. Jak ci się z nimi współpracuje?

F.M.:Czasami grywamy w tych samych miejscach, więc nie mieliśmy wątpliwości, ze musimy to wykorzystać. Agata Dziarmagowska, Maja Hyży, ale też Wojtek Ezzat (z nim też mam okazję występować) są świetnymi artystami, na scenie czują się jak ryba w wodzie, więc jest to czysta przyjemność! Cieszę się, że mam taką możliwość :)A.J.: Kto jest twoim muzycznym guru?

F.M.:Jest kilka takich osób. Nie dalej jak godzinę temu oglądałem po raz tysięczny koncert Kayah Unplugged... Kayah jest jedna z moich największych inspiracji.. Z polskich artystów cenię również moja najukochańszą Justynę Steczkowską, wspaniałą, klimatyczną Anię Dabrowską, mega inspirującą Kasię Nosowską, czy wyjątkową Annę Marię Jopek. Z gwiazd zagranicznych jestem totalnym psychofanem Beyonce :) Uwielbiam również Justina Timbrelake, Jessie J, no i oczywiącie wokalistkę, dzięki której jestem tu, gdzie jestem, czyli Adele.

A.J.:Wielokrotnie powtarzasz,że kochasz to co robisz. A więc : Życie bez muzyki byłoby dla mnie...?

F.M.:Nigdy, odkąd jestem muzykiem, nie próbowałem żyć bez muzyki... Nie wiem czym byłoby dla mnie takie życie, ale chyba nie chce się dowiedzieć. Jest mi bardzo dobrze tak jak jest :)

A.J.:Co jest dla Ciebie muzycznym Mount Everestem?

F.M.:Jest kilku takich muzyków, którzy uosabiają dla mnie taki "muzyczny Mount Everest". Myślę, że wymieniłem ich wszystkich chwile wcześniej :)A.J.: Ja ci życzę byś i Ty zdobył ten muzyczny Mount Everest! F.M.: Dziękuje. 

Agata Jeziorska

 


Tagi: Filip Mettler, X factor Filip Mettler, Twoje życie Filip Mettler, Wywiad Filip Mettler
Najczęściej czytane
pokoje Gora Kamiensk*}
go to top